Zvieratká a horúčavy....

V posledných rokoch nám letné dni prinášaju vysoké teploty a my sa musíme postarať aj o zvieratká, aby sa neprehrievali a netrpeli smädom a následne dehydratáciou, či úpalom.

Všímajte si ich, či pijú dostatočne, vymienajte im vodu v miskách. Oni žiaľ bez našej pomoci nevedia, že majú dbať na pitný režim, keď je tak teplo... Nenechávajte ich zavretých čakat v aute, pootvorené okienko nestačí vetrať a z auta sa stáva po kratučkej chvíľke horúca pec. nepomôže ani keď je auto v chladku.

Podobne je to, keď je psík na balkóne bez možnosti prístupu do vnútra bytu. Ak ešte na balkón páli väčšinu dňa slnko, je vystavený úpalu,  aj dehytratácii, keď sa mu minie, či vyleje voda.. Kedže je tam sám na malom priestore, môže spanikáriť a vyskočiť. Nehovoriac o tom, že sa nemá kde vyšpiniť !

Majiteľia čo majú psíkov priviazaných, alebo zavretých v kotercoch a voliérach, by sa mali postarať, aby psik mal dostatok čerstvej vody a hlavne nebol na priamom slnku.

Ak poznáte takých ľudi, upozornite ich na to.

Mačičkám hlavne tým čo sú v byte popridávajte misky z rôznych materiálov a tvarov a aj na nové miesta. Niektoré uprednostňujú plytké misky, tácky, iné hlbšie, dokonca i vedierka. Niektoré majú radi tečúcu vodu. Využite ich prirodzenú zvedavosť a pozorujte ich ako pijú.
Moje mačičky poochutnávali vodu zo všetkých misiek, čo som im popridávala, tie na nových miestach však patrili k najobľúbenejším :)

Existujú u nás v predaji i fontánky pre zvieratká, takže možností je na výber. Nedopustite, aby trpeli smädom !

 

©2008 NiCK.n17 NEXT176 || CHIMERA CMS